Sanayi Boyaları – Sintaş

Epoksi Boya

Sintaş Epoksi Sonkat Boya iki komponentli epoksi esaslı antikorrozif bir son
kattır. Tiksotropik karakteri nedeni ile kalın katlar halinde tatbik edilebilir.
Yüksek mekanik mukavemetinin yanı sıra asit ve solventlere karşı dayanıklıdır.

Ürün ve Katkıları Sintaş Epoksi Sertleştirici
Sintaş Epoksi Tiner

Renk
İstenen her renk yapılabilir.

 

Yol Çizgi Boyası

Klorkauçuk ve alkid reçine esaslı bir boyadır. Sintaş Yol Çizgi Boyası
hızlı kuruyan, fiziksel ve kimyasal mukavemeti yüksek filmler oluşturur.
TS 604 Uygun olarak formüle edilmiştir.

Renk
Beyaz ve isteğe göre renk seçenekleri yapılabilir.

Uygulama Alanı
Beton veya asfalt kaplı yol yüzeylerine.

 

Isıya Dayanıklı Silikon Esaslı Boya

Sintaş Isıya Dayanaklı Silikon Esaslı Boya, silikon reçine esaslı, ısıya dayanıklı, metal yüzeylere çok iyi yapışabilen alüminyum bir boyadır. Isıya dayanım özelliklerini kazanabilmesi için dokunma kurumasını tamamladıktan sonra minimum 160 °C’de 2 saat kürlendirilmelidir. 25 – 30 mikrondan yüksek kuru film kalınlıklarında kullanılması önerilmez.

Sanayi tesislerde, rafinerilerde, petrokimya tesislerinde, çelikhanelerde, şeker-gübre ve çimento gibi kimyasal proses tesislerinde, çelik sıcaklığının 400 – 600°C’ye kadar ulaştığı bölgelerde ısıya dayanıklı sonkat boya olarak kullanılır.

 

Pur Akrilik Boya

Sintaş Poliüretan Boya, hava ve fırın kurumalı olarak kullanılabilen, iki bileşenli alkid / izosiyanat esaslı, parlak kalıcılığı, elastikiyetli, mekanik ve kimyasal direnci yüksek bir sonkattır.

Ürün ve Katkıları 
Sanayi tesislerde, rafinerilerde, petrokimya tesislerinde, çelikhanelerde, şeker-gübre ve çimento gibi kimyasal proses tesislerinde, çelik sıcaklığının 400 – 600°C ye kadar ulaştığı bölgelerde ısıya dayanıklı sonkat boya olarak kullanılır.

 

Endüstriyel Son Kat Boya

Styren alkid esaslı hava kurumalı sentetik bir sonkat boyadır.Havada hızlı kuruyan, parlak sentetik bir sonkat boyadır. Çıplak metal yüzeylere çok iyi yapışır ve elastik bir film verir. Astar üzerine yapılan tatbikatlarda yüksek su direncine sahip bir sistem oluşturur.Sintaş Endüstriyel Tiner ile incelir ve parlaklığını uzun süre muhafaza eder.

Renk  Standart renk kataloğumuzun dışında özel olarak istenen her renk yapılabilir.

 

VR Rapid Boya

Sintaş VR Rapid Boya, sentetik alkid esaslı, hava kurumalı bir son kattır.Bağlayıcı yapısı nedeniyle parlaktır, uygulandığı metallere çok iyi yapışır. Fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dirençli bir film verir.

Renk 
İstenilen her renk yapılabilir.

Uygulama Alanı
Sintaş VR Rapid Boya, ziraat aletleri, takım tezgahları

 

Hammerton Boya

Styren alkid esaslı çekiçlenmiş metal görünümlü hava kurumalı sentetik birsonkat boyadır. Metal işçiliği sırasında meydana gelebilecek kusurları kolayca kapatması ve dekoratif görünüm kazandırması nedeni ile yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Çıplak metal ve astarlanmış yüzeylere çok iyi yapışır.Hammerton sonkatlar uzun süre solmayan canlı, parlak bir yüzey verir.

Renk 
Standart renk kataloğumuzun dışında özel olarak istenen her renk yapılabilir.