Sanayi Boyaları – Hempel

Hempadur 15570

Tanım

HEMPADUR 15570, iki komponentli, ‘poliamid adduct’ kürlemeli, -10ºC sıcaklıga kadar kürlenebilen korozyona karşı dayanımı yüksek epoksi boyadır. Mika Demir Oksit pigmenti ihtiva eden açık gri 12430 rengi, nemli koşullarda ve nemli yüzeylere uygulanabilir.Sarımtrak gri 27180 rengi çinko fosfat ihtiva ediyor.

Kullanım alanı

Agır korozif ortamlarda HEMPADUR sistemlerde bakım ve onarım amaçlı astar, ara kat ve/veya son kat olarak kullanabilir.Kkozmetik görünümün daha az önemli oldugu yerlerde son kat olarak uygulanabilir.
Boya spesifikasyonuna göre boya sistemlerinde düsük sıcaklıklarda kürlenebilen epoksi astar, ara kat ve son kat olarak kullanılabilir. Kömür katranlı epoksi sistemlerinde aşındırıcı raspa astarı olarak uygundur.
GALVOSIL üzerine “mist coat” olarak uygulanabilir.

Segmentler

Koruyucu, Deniz

Hempadur 35560

Tanım

HEMPADUR 35560, iki komponentli, yüksek kalınlıklarda uygulanabilen, solventsiz, tatlı suya ve aşınmaya dayanıklı, poliamin kürlemeli epoksi boyadır.

Kullanım alanı

İçme suyu tanklarında ve içme suyu boru hatlarında kullanılır.

Segmentler

Koruyucu, Deniz

Hempadur 45143

Tanım

HEMPADUR 45143, poliamid kürlemeli, iki komponentli, epoksi boyadır. Kendinden astarlı olup deniz suyu, mineral yağlar, alifatik hidrokarbonlara ve petrol ve türevlerinin sıçrantılarına karşı dayanıklı bir film kaplamadır.Tahıl yüklere karşı zararsızdır.

Kullanım alanı

1. Boya spesifikasyonuna göre sualtı da dahil olmak üzere genel amaçlı astar, ara kat ve/veya son kat olarak (kozmetik görünümün daha az önemli olduğu yerlerde son kat olarak) kullanılır.
2. Ambarlar, ambar kapakları, güverteler vb. yüzeylerde -10ºC’ye kadar yapılacak tamir işlemlerinde kullanılır.
3. Balast tank boyası olarak kullanılır.
HEMPADUR 45143 düşük, HEMPADUR 45141 yüksek sıcaklıklarda kullanılır. Ayrıntılı bilgi için, arka
sayfadaki ‘UYGULAMA BİLGİLERİ’ bölümüne bakınız.

Segmentler

Koruyucu, Deniz

Hempel’s Shopprimer ZS 15820

Tanım

HEMPEL’S SHOPPRIMER ZS 15820 otomatik sprey uygulaması için tasarlanmış iki komponentli solvent bazlı çinko etil silikat ön imalat astarıdır. Optimum kaynak (MIG / MAG) ve gaz kesme özellikleri önem taşıyan uygulamalara uygundur. Isıdan etkilenen bölgelerde de korozyona karşı koruma sunar.

Kullanım alanı

Aşındırıcı raspa yapılmış çelik plakaların ve diğer yapısal çeliklerin depolama, üretim ve konstrüksiyon sırasında kısa ve orta vadede korunması için kullanılır.

Segmentler

Deniz